ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „ZŁOTY JEŻ” SP

W ostatnim tygodniu września uczniowie klas 1-2 wzięli udział w konkursie plastycznym „Złoty jeż” zorganizowanym przez bibliotekę szkolną. Zadaniem uczniów było wysłuchanie pięknego, jesiennego wiersza Ewy Szelburg-Zarembiny, a następnie wykonanie do niego ilustracji. Autorka zabrała uczestników w podróż do baśniowego, magicznego sadu, w którym nocami można napotkać niezwykłego jeża, który wcale nie jest jeżem, ale królewiczem zamienionym w kolczaste zwierzątko przez zły czar. Trzeba być bardzo ostrożnym, aby go nie zbudzić, bo wtedy …..

Po powrocie z wyprawy do fantastycznego świata poezji uczniowie podzielili się z nami swoją wyobraźnią i stworzyli wspaniałe ilustracje przy pomocy różnorodnych form plastycznych. Na zakończenie konkursu czekały na dzieci słodkie czekoladowe jeżyki przygotowane przez Panią Jesień.

Przy wyborze zwycięzców konkursu jury kierowało się następującymi kryteriami: kreatywność, oryginalność, zgodność pracy z tematem, estetyka pracy oraz dobór kolorów i środków artystycznych. Pani Karolina Konieczna oraz pani Monika Bernaś postanowiły przyznać 13 nagród głównych oraz 14 wyróżnień następującym uczestnikom:

Nagrody główne:

• Weronika Szuster
  • Kornelia Trąbka
  • Dawid Waliszewski

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.
Nagrodzone prace będzie można podziwiać na wystawce w budynku B, a nagrody i dyplomy zostaną wręczone w środę 19 października.