KONKURSY HALLOWEENOWE SP

•  Święta i tradycje angielskie, szczególnie te odmienne od przyjętych u nas, to doskonała okazja do utrwalania słownictwa i wiadomości o kraju, którego języka uczą się intensywnie nasi uczniowie. W miniony piątek, jak co roku, najmłodsze dzieci bawiły się na Halloweenowym baliku. Uczestnicząc w szeregu konkurencji, miały okazję poznać w jaki sposób bawią się w tym okresie ich rówieśnicy z zachodu. Całość imprezy miała charakter zabawy. Nie zabrakło oczywiście zadań mających na celu wykazanie się znajomością słownictwa angielskiego. Uśmiechnięte twarze naszych uczniów, zarówno w trakcie trwania, jak i po podsumowaniu baliku świadczą o tym, że najmłodsi spędzili te chwile w wesołej, przyjaznej atmosferze. Był to również doskonały wstęp w przededniu rozmów o jakże odmiennych polskich tradycjach, bo "Co kraj, to obyczaj".
  •   Uczniowie klas 4 - 6 w ramach Halloween otrzymali zadanie polegające na zaprojektowaniu okolicznościowej koszulki. Nasza niezawodna młodsza młodzież wykazała się pomysłowością w tworzeniu i kreatywnością w prezentacji swoich własnoręcznie wykonanych T-shirtów. Prezentacja odbyła się 31 października na przerwie obiadowej. Wszyscy autorzy prac wykazali się ogromnym potencjałem i wyobraźnią. Jury sumując punkty za pomysł, wykonanie i prezentację przyznało pierwsze miejsce:
             MARII MIZGAJSKIEJ z klasy 6a.
    Cztery równorzędne wyróżnienia otrzymały:
    • Zosia Dziekońska z klasy 4a,
    • Adrianna Kumor z klasy 5b,
    • Anastazja Portala z klasy 6b,
    • Paulina Siąkowska z klasy 6a.