JAK POWSTAJE KSIĄŻKA? czyli How Books Are Made - warsztaty w 4b SP

W piątek, 25 grudnia podczas lekcji wychowawczej, klasa 4b uczestniczyła w bardzo ciekawych warsztatach prowadzonych przez jedną z mam, Panią Annę Urban. Dzieciaki posłuchały o tym jak powstają książki od pierwszych zapisków autora aż do momentu ich sprzedaży w sklepie. Pani Anna, tak jak i mąż, jest tłumaczem (i to dwóch języków), a dodatkowo wykłada także w Instytucie Lingwistyki Stosowanej na UAM i blisko współpracuje z poznańskim wydawnictwem Media Rodzina, od którego uczniowie otrzymali różne gadżety - wyrywki z procesu wydawniczego - oprawy, arkusze drukarskie, wyklejki, makiety książek itp. Warsztaty były bardzo ciekawe, trochę po polsku, trochę po angielsku. Uczniowie klasy 4b, którzy nawiasem mówiąc uwielbiają czytać, zaangażowali się do tego stopnia, że nie chcieli opuścić klasy jeszcze długo po dzwonku. Pani Ania dodatkowo obdarowała jeszcze szkolną bibliotekę zbiorem ostatnio tłumaczonych przez siebie książek dla dzieci i młodzieży.
Dziękujemy za poświęcony czas i inspirujący wykład!