Nasi wolontariusze na Poznańskim Betlejem

W sobotę 17 grudnia wolontariusze z Piwnej wzięli udział w kweście na rzecz rozbudowy poznańskiego Hospicjum Palium. Razem z innymi wolontariuszami zawzięcie działaliśmy na poznańskich ulicach. Naszym znakiem rozpoznawczym były żółte koszulki i pierniki w kształcie motyli, które rozdawaliśmy przechodniom. Każdy z nas zaangażował się z zbiórkę pieniędzy na tak szczytny cel. Byli tacy, którzy z chęcią wrzucali nam do puszek drobniaki, ale też sumy, które powodowały u nas takie zdziwienie, że nie sposób było je ukryć.
Po południu zebraliśmy się pod sceną, aby posłuchać wypowiedzi ludzi, którzy dla hospicjum działają od dawna. Dziękowali nam oni bardzo ciepło, podkreślając, jak wielką rolę w życiu pełni wolontariat. Jak integruje zdrowych i chorych, sławnych oraz zwykłych ludzi. Pozwala wszystkim, niezależnie od wieku wspaniale się bawić, a przede wszystkim czynić dobro. Wspólny wysiłek i wspólne wzruszenia dają wymierny efekt, czyli finansowe wsparcie dla Hospicjum Palium.
I tym razem nasza szkoła pozwoliła motylom z hospicjum pofrunąć we wszystkie zakątki miasta, a swoim uczniom zaangażować się w pomoc tym, którzy jej naprawdę potrzebują.