„Miłość to czuwanie nad cudzą samotnością”

„Miłość to czuwanie nad cudzą samotnością”
Rainer Maria Rilke

14 lutego z walentynkowymi życzeniami nasze gimnazjalistki wraz z opiekunką szkolnego wolontariatu udały się do poznańskiego Hospicjum palium. Zawieźliśmy „serduszkowe” ozdoby wykonane przez uczniów z Piwnej oraz własnoręcznie upieczone ciasteczka. Dzień Miłości to niezwykły moment, zwłaszcza w takim miejscu, bo przecież każdy z nas chce kochać i być kochanym, z nie zawsze jest to możliwe. Czasem trudno jest pogodzić się z tym, co nas czeka, trudno jest znaleźć odpowiedź na niektóre pytania, ale ważne by obok był ktoś, kto wysłucha, okaże trochę cierpliwości i zainteresowania. I właśnie dlatego nie mogło nas zabraknąć w takim dniu w Hospicjum. Były wielkie emocje i prawdziwe chwile wzruszenia. Rozmowy z pacjentami, ich łzy i podziękowania. To pokazało nam, że zrozumienie potrzeb drugiego człowieka to wielkie wyzwanie, a miłość można okazywać każdego dnia, na każdym kroku.