Z wizytą w schronisku...

28 marca klasa 4A odwiedziła schronisko dla zwierząt w Gaju. Uczniowie z Piwnej wcześniej zorganizowali loterie fantowe i sprzedawali domowe wypieki. Dochód z kiermaszów i loterii w wysokości 1516 zł został przeznaczony na zakup potrzebnych dla przebywających w schronisku zwierząt specjalistycznych karm i odżywek.
Na miejscu mieliśmy możliwość spotkania z behawiorystą pracującym w Gaju , który w niezwykle interesujący sposób przedstawił nam problem bezdomności zwierząt i odpowiedzialności wobec nich. Odwiedziny w schronisku były też doskonałą okazją, by poznać jak ono działa i w jaki sposób trafiają tu zwierzęta. Dzieci mogły zobaczyć psy i koty, które kiedyś miały swój dom, a teraz czekają na nowego właściciela. Być może, ktoś z nich zaadoptuje kiedyś psiego lub kociego przyjaciela, a wcześniej zostanie schroniskowym wolontariuszem.