WOLONTARIAT

NASZE CELE

Szkolny wolontariat to dla nas szansa do brania czynnego udziału w pomocy potrzebującym. Ważne jest dla nas, aby oprócz wiedzy potrzebnej do egzaminów, uczyć sie w szkole wrażliwośći na cierpienie, samotność i potrzeby innych, a także rozwijać empatie i zrozumienie. Poprzez działanie dla innych, kształtujemy w sobie postawę prospołeczną i uczymy się bycia dla społeczeństwa. Wolontariat ma również pomagać nam. Inspirować do aktywnego i pożytecznego spędzania czasu, rozwijania naszych zainteresowań i zdobywania doświadczenia w zupełnie nowych dziedzinach. Szkolny wolontariat to także świetny sposób na zawarcie wartościowych przyjaźni i naukę pracy w grupie oraz wymianę własnych doświadczeń z innymi. Chcemy angażować się w działania na rzecz naszej szkoły oraz wspierać ciekawe inicjatywy młodzieżowe.
Podsumowując, pragniemy nieść pomoc potrzebującym, przy okazji świetnie się bawiąć oraz rozwijając samych siebie.

OBSZARY DZIAŁANIA

Angażujemy się w wiele akcji charytatywnych. Działamy na rzecz podopiecznych fundacji "Zdążyć z pomocą", w ramach czego organizujemy liczne kiermasze ciast oraz rękodzieł uczniów i nauczycieli. Zbieramy również nakrętki dla chorych dzieci i wspieramy prowadzony przez siostry Serafitki Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci, poprzez zajęcia z jego podopiecznymi. Współpracujemy również ze schroniskami dla zwierząt, zbierając na ten cel poieniądze oraz niezbędne artykuły. Bierzemy udział w akcjach takich jak "Góra Grosza", czy "Szlachetna Paczka" oraz w projekcie zorganizowanym pod patronatem Samorządu województwa wielkopolskiego "Młodzi ludzie - wielka pomoc".

Motylowa parada.

2017-04-09