Szpikowa paczka

Szanowni Państwo, drodzy Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie,

pięknie dziękuję za wzięcie udziału w akcji "Szpikowa Paczka". Nasi uczniowie i ich Rodzice udowodnili po raz kolejny, że los innych ludzi nie jest im obcy. Dziękuję także klasie 6a i pani Ilonie Lech-Przybyszewskiej za koordynowanie akcją w szkole. Poniżej przesyłam list od pani Marty Ziółkowskiej.

Serdecznie pozdrawiam
Małgorzata Knobel

Ciężko czasem dobrać słowa, które oddadzą wdzięczność i wzruszenie wobec dobrych ludzi. Szpikowa Paczka to coroczna akcja wparcia dzieci i ich rodzin dotkniętych chorobą nowotworową. Okres Świąt to jeden z najważniejszych momentów w roku dla każdego z nas. Dla ludzi zdrowych jest to zwykle czas wyjątkowych przygotowań i wielkiej radości, jest to także ważny, ale bardzo trudny czas dla ludzi chorych oraz ich bliskich. Właśnie takie osoby wspiera Drużyna Szpiku. Wolontariusze Drużyny Szpiku doskonale wiedzą, jak wygląda walka z chorobą nowotworową, z cierpieniem, z bólem, z bezsilnością, dlatego staramy się sprawić, aby nasi podopieczni – osoby chore na nowotwory krwi oraz ich rodziny – na chwilę zapomnieli o trudzie codzienności i poczuli magię i wyjątkowość tych dni. Marzymy o tym, aby każdy z nich pod choinką znalazł to, o czym choć trochę marzy, ale przede wszystkim zadbać o to, aby ich stoły tak jak w każdym domu były pełne pysznego jedzenia. Aby te wszystkie marzenia urzeczywistnić potrzebujemy wsparcia ludzi dobrych serc, zachęcamy i angażujemy młodzież szkolną do pomocy, to wspaniali, młodzi ludzie, którzy uczą się, że pomaganie jest fajne, że wielu ciężko chorych kolegów i koleżanek w ich wieku, młodszych czy trochę starszych potrzebuje ich pomocy, ich wsparcia, że ich zaangażowanie wywołuje uśmiech na ich twarzach i ogromną radość w ich serduszkach. I tak w tym roku młodzież z Dwujęzycznej Polsko-Angielskiej Prywatnej Szkoły Podstawowej po raz drugi zaangażowała się w zbiórkę Szpikowej Paczki. Wolontariusze z klasy 6a przez 3 dni rozdawali ulotki i udzielali wszelkich informacji o tej pięknej akcji charytatywnej, przez tydzień nasza młodzież, ich rodzice i nauczyciele przynosili dary, żywność, zabawki, książki, puzzle, pościel i wiele innych, wszystko pięknie opakowane i przygotowane do przekazania dla Onkoludków i ich rodzin. Ponadto rodzice naszych szkolnych wolontariuszy zaangażowali się w pieczenie ciast, które przekazano na kiermasz i tak w ten oto sposób część zebranych pieniędzy przekazano na dokupienie najbardziej brakujących artykułów do szpikowej paczki. Muszę przyznać, że tegoroczna akcja w naszej szkole przeszła najśmielsze oczekiwania, nie spodziewaliśmy się aż takiej hojności z Państwa strony, dlatego serdecznie dziękujemy, w imieniu nas, Wolontariuszy Drużyny Szpiku, ale przede wszystkim w imieniu naszych Onkoludków i ich rodzin, to dzięki Państwu te Święta będą dla nich piękne i wyjątkowe.

Marta Ziółkowska