IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ

W tym roku szkolnym 8 klas z naszej szkoły weźmie udział w czwartej – edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”, której celem jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie.

*Ciekawostka Czy wiesz, że: Pojedyncza wiadomość sms ograniczona jest do 160 znaków nieprzypadkowo? Fiedhelm Hillebrand przeprowadził analizę, w której udowodnił, że jest to w znaczący sposób podyktowane przez głęboko zakorzenione ludzkie przyzwyczajenie, zgodne z tradycyjną formą podtrzymywania więzi. Cóż to za badania przeprowadził Hillebrand? Przejrzał stosy pocztówek, na których jak się okazało w większości przypadków znalazło się około 150 znaków.
Już nie możemy doczekać się chwili gdy uczniowie własnoręcznie wypełnią, zaadresują i wyślą kartki. Relacja z tych działań już wkrótce...