Targi Bezpiecznego Internetu

Przygotowania do Dnia Bezpiecznego Internetu pod okiem pani Moniki Kleczewskiej rozpoczęły się już kilka tygodni temu. Uczniowie klas 5-7 przygotowywali różne prezentacje, gry i zabawy związane z bezpieczeństwem w Internecie. 5 lutego na Librusie pojawił się link do zgłoszenia się na niektóre z przygotowanych atrakcji, takich jak np: Escape Room. Wczoraj, już o 8 rano wszyscy byli w swoich salach, a uczniowie zaczęli rozchodzić się w parach lub sami do sal, które ich interesowały. Dostępnych było 12 sal z różnymi zabawami: Familiada, Blooket, mBoty, Scratch, Wordwall, Escape Room, planszówki, scenki, filmoteka, w tym warsztaty o fake newsach i bezpieczeństwie w Internecie. Na ścianach w holu szkoły były również naklejone kody NFC, które uczniowie mogli skanować i po zebraniu wszystkich utworzyć pełne zdania. Po wykonanych zadaniach uczniowie wraz z nauczycielami udali się do kawiarenki, w której można było zamówić kakao z piankami lub herbatę. Wszystko trwało trzy godziny lekcyjne.

Uczniowie, z którymi rozmawiałam powiedzieli, że Dzień Bezpiecznego Internetu bardzo im się podobał, a najbardziej atrakcja w postaci Escape Roomu. Wszyscy także wyrazili nadzieję, że takich dni na Piwnej będzie więcej.
Mnie też bardzo podobały się gry i zabawy, w których mogłam wziąć udział.

Podziękowania dla uczennic klasy 7b Amelii Kazimierczak i Pauliny Waliszewskiej za relacje fotograficzną z wydarzenia.