Kalendarz imprez


 

WRZESIEŃ
Geograficzny konkurs fotograficzny G A. Arndt
Dzień Chłopca – imprezy klasowe 1- 3 SP wychowawcy
Spotkanie z policjantem 1 SP wychowawcy
Festyn archeologiczny w Biskupinie 5 SP A. Kuźniak
Zaczytana Szkoła - konkurs plastyczny 1 - 3 SP M. Bernaś
Spartakiada SP, G nauczyciele
Szkolny mistrz czytelnictwa - konkurs 6 SP M. Domagalski
Rozpoczęcie ligi piłki siatkowej i piłki nożnej SP, G nauczyciele wf
Rymowanki- malowanki jesienne- realizacja projektu pięknie piszę i mówię. 1 - 3 SP wychowawcy
PAŹDZIERNIK
Pasowanie na ucznia 1 SP D.Gwoździk, J. Marszałkowska
Chrońmy drzewa –jesienna wystawa prac plastycznych. Światowy Dzień Drzewa 10 X 1- 3 SP wychowawcy
Konkurs krasomówczy 4 - 6 SP M. Domagalski
Rozpoczęcie Ligi Polonistycznej 4 - 6 SP M. Domagalski
Rozpoczęcie konkursu „Mistrz Pióra” 1 - 3 SP M. Wiciak
Rozpoczęcie Ligi Matematycznej 4 - 6 SP R. Cegła, A. Chmiel
Rozpoczęcie projektu "Czytam to!" SP  M. Bernaś
Moje zakończenie… - konkurs literacki SP, G  M. Bernaś
Wielkopolski Park Narodowy – „Leśna szkoła" 5 SP H. Król
Dzień Komisji Edukacji Narodowej - przedstawienie 7 SP, G M. Pawełczyk
Rozpoczęcie Ligi Historycznej 4 - 7 SP A. Kuźniak
Dzień Muzyki SP, G  P. Frąckowiak
Książka naszym przyjacielem - debata 4 - 7 SP M. Domagalski
Eliminacje szkolne do Konkursów Wojewódzkich i Olimpiad Przedmiotowych SP, G R. Bartoszewska
LISTOPAD
Konkurs recytatorski - Słowem malowane – realizacja projektu pięknie piszę i mówię 1 - 3 SP L. Dauksza
Andrzejki klasowe 1 - 3 SP wychowawcy
Światowy Dzień Pluszowego Misia - miś bohaterem lektur, animacji, bajek i gier SP, G M. Bernaś, wychowawcy
"My book review" - konkurs na recenzje książki 4 - 7 SP M. Bernaś,
Dzień Niepodległości SP, G A. Kuźniak, M. Rychlik
Turniej maszyn  G A. Chojnacki
GRUDZIEŃ
Przedstawienie bożonarodzeniowe sekcji teatralnej 2 - 3 SP M. Wiciak
Pitagoras – konkurs matematyczny 2 - 3 SP E.Dziadura, I. Majchrowicz
Akcja charytatywna klas gimnazjum DPS s. Serafitek 7 SP M. Pawełczyk
Konkurs „Złota Żaba” - j. polski  7 SP M. Pawełczyk,
"Anioły są wśród nas" - konkurs plastyczny 4 - 7 SP K. Konieczna
Mikołajki 1 - 3 SP wychowawcy
Detektyw Pozytywka na tropie - konkurs 1 - 3 SP M. Bernaś
Międzynarodowy Dzień Wolontariatu SP, G H. Król
Kartki świąteczne 3 SP A. Chmiel
Konkurs "Złota żaba", "Złota żabka" SP, G R. Bartoszewska, R. Cegła
Powstanie Wielkopolskie  SP, G M. Rychlik, A. Kuźniak
Jasełka SP, G P. Frąckowiak, A. Jakubowicz
Wigilie klasowe SP, G wychowawcy
STYCZEŃ
Konkurs 25 pytań na 25-lecie szkoły G zespół mat-przyr.
Spotkanie z wychowankami DPS s. Serafitek - przeprowadzenie zajęć 7 SP M. Pawełczyk, M. Rychlik,
"Na szkle malowane" - konkurs plastyczny inspirowany polskim folklorem SP, G K. Konieczna
Klasowe imprezy karnawałowe 1 - 3 SP wychowawcy
Dzień Babci i Dziadka 1 - 3 SP wychowawcy
Magiczne drzewo. Olbrzym - konkurs 2 - 4 SP M. Bernaś
LUTY
„Bóbr” – konkurs informatyczny SP, G M. Kleczewska, A. Chmiel
Spacerkiem po Poznaniu, wystawa plastyczna 1 - 3 SP wychowawcy
Przegląd swobodnej twórczości literackiej z okazji jubileuszu szkoły 1 - 3 SP M. Wiciak, D. Gwoździk
The Voice of Piwna - konkurs wokalny SP, G P. Frąckowiak
MARZEC
Dzień Kobiet 1 - 3 SP wychowawcy
Konkurs krasomówczy 4 - 6 SP M. Domagalski, G. Olechnowicz
"Światowy Dzień Poezji" SP, G M. Bernaś, M. Domagalski, M. Pawełczyk
Mistrzostwa Szachowe Szkół Niepublicznych SP K. Dembecka
Powitanie wiosny 1 - 3 SP wychowawcy
Co słychać w Valleby? - konkurs 1 - 3 SP M. Bernaś
Kangur Matematyczny SP, G R. Bartoszewska
Konkurs z jajem SP, G A. Arndt
Rekolekcje SP, G A. Jakubowicz
KWIECIEŃ
Konkurs ortograficzny „Gżegżółka" 1 - 3 SP  E. Dziadura, L. Dauksza
Dzień Ziemi  SP, G A. Arndt, H. Król
Konkurs pięknego czytania 1 - 3 SP M. Bernaś, I. Majchrowicz
Dzień Ziemi - Ekoludki i eco... 1 - 3 SP L. Dauksza, J. Marszałkowska
Percy Jackson i Świat bogów Olimpijskich - konkurs 4 - 7 SP M. Bernaś
Międzyszkolny Turniej "Fit Dance" SP A. Ubysz,
Architektura Poznania SP, G M. Rychlik, M. Pawełczyk
Dzień Jazzu SP, G P. Frąckowiak
Konkurs mitologiczny 5 SP  A. Kuźniak, M. Domagalski
MAJ
Międzynarodowy Dzień Zwierząt SP, G H. Król
Dzień Matki, Dzień Ojca 7 SP M. Pawełczyk
Wystawa plastyczno-literacka "Książka, którą gorąco polecam" 1 - 3 SP D. Gwoździk, J. Marszałkowska
"Bezpieczny wypoczynek" - plakat, prezentacja multimedialna 1 - 3 SP wychowawcy 
Konstytucja 3 Maja 4 - 7 SP, G M. Rychlik, A. Kuźniak
Szlakiem bohaterów Jeżycjady 7 SP M. Pawełczyk
Święto Baśni 4 SP M. Domagalski
Projekt ex librisu - konkurs plastyczny 7 SP K. Konieczna
Wciel się w… - konkurs historyczny 4 SP, III G A. Kuźniak
Szkolne wycieczki  SP, G wychowawcy
CZERWIEC
Przedstawienie sekcji teatralnej nauczania wczesnoszkolnego 1 - 3 SP M. Wiciak
Festiwal projektów G I. Przybyszewska
Finał całorocznego konkursu "Mistrz pióra" 1 - 3 SP M. Wiciak
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 1 - 3 SP
4 - 7 SP,
G
M. Wiciak, E. Dziedura, J.Juszczak
M. Pawełczyk
 

 

Imprezy Językowe

IMPREZY JĘZYKOWE DLA KLAS I - III 
SZKOŁA PODSTAWOWA

Termin Nazwa konkursu/święta Odpowiedzialny
 31 X 2017 Class Party (lekcje z zabawami i quizami o tematyce Halloween) nauczyciele 1 - 3
 XII 2017 Christmas Carol Singing (wspólne śpiewanie kolęd) Karolina Kujath, Barbara Bajer
 XII 2017 Christmas Poster (plakat w j.ang o tematyce świątecznej) Barbara Bajer
9 II 2018 Pancake Race (bieg z naleśnikiem) Rafał Ziętkiewicz
 2 III 2018 Pink Bird (przegląd dziecięcych piosenek anglojęzycznych) Rafał Ziętkiewicz
 16 III 2018 St. Patrick’s Day (zielony dzień w szkole + quiz dla uczniów) Michał Ulanowski
 IV 2018 Easter Egg Hunt (szukamy wielkanocnego jajka) Rafał Ziętkiewicz
9 VI 2018 Funny Mask (przegląd teatrów anglojęzycznych) Michał Ulanowski, Karolina Kujath

 

 

IMPREZY JĘZYKOWE DLA KLAS IV - VI 
SZKOŁA PODSTAWOWA

Termin Nazwa konkursu/święta Odpowiedzialny
31 X 2017 Halloween Lego (projekt figurki lego z opisem) Julietta Jones
 23 XI 2017 Thanksgiving Project (Thanksgiving dinner z plasteliny) Magdalena Kustosz
X - XI 2017 Deutsch Kenner / El Sabio (konkurs j. niemieckiego / hiszpańskiego dla kl. VI) Małgorzata Knobel / Kinga Momot
XII 2017 Christmas Wreath (projektowanie wianka na drzwi klasy) Joanna Dziwanowska
I 2018 Konkurs krajoznawczy (konkurs wiedzy o Polsce, Zjednoczonym Królestwie, USA, Niemczech oraz Hiszpanii) Barbara Bajer, Karolina Kujath
 16 III 2018 St. Patrick’s Day (zielony dzień w szkole + quiz dla uczniów) Michał Ulanowski, Barbara Bajer

 

 

IMPREZY JĘZYKOWE DLA KLAS 7 SP i II - III  GIMNAZJUM

 
Termin Nazwa konkursu/święta Odpowiedzialny
 31 XI 2017 Halloween Project (klasowy Kahoot z wiedzy o Stanach Zjednoczonych) Joanna Dziwanowska
I 2018 T-shirt Competition (konkurs na zaprojektowanie koszulki z napisem Keep Calm) Joanna Dziwanowska
 16 III 2018 St. Patrick’s Day (zielony dzień w szkole) Magdalena Kustosz

 

Konkurs Wojewódzki Języka Angielskiego (gim & szkoła podstawowa) – odpowiedzialni: Joanna Dziwanowska, Katarzyna Gusztaf
Olimpiada Języka Angielskiego dla Gimnazjum – odpowiedzialni: Joanna Dziwanowska
Konkurs Wojewódzki Języka Niemieckiego – odpowiedzialni: Małgorzata Knobel

Konkursy całoroczne (październik-maj):

  1. Super Brain kl. 1 (wyrazy i zwroty) – Rafał Ziętkiewicz
  2. Super Performer kl. 2 (wierszyki) – Rafał Ziętkiewicz
  3. Super Spell kl. 3 (literowanie) – Karolina Kujath

UWAGA!

Wszystkie podane daty to terminy orientacyjne, które mogą ulec zmianie.